četrtek, 02.07.2026 00:35
43. Osorske glazbene večeri: Zbor Gustav Mahler iz Beča - Osor, Crkva Uznesenja Blažene Djevice Marije, 15.07.2018.
Ovaj glazbeni festival koji se održava od 1976. godine utemeljio je redatelj Danijel Marušić vođen trima osnovnim premisama: međunarodnim karakterom, afirmacijom hrvatskog suvremenog umjetničkog stvaralaštva te afirmacijom Osora kao grada kulture i glazbe. Ovogodišnji Osorski glazbeni festival bio je posvećen trima hrvatskim skladateljima: Frani Paraću, Berislavu Šipušu i Davoru Bobiću, te obljetnicama Gioachina Rossinija i Claudea Debussyja. U programu svečanog otvorenja nastupio je Zbor Gustav Mahler iz Beča pod vodstvom brazilskog dirigenta Luiza de Godoya, a praizveli su skladbu "La statua dormente" Frane Paraća napisanu za mješoviti zbor a cappella, a zatim je uslijedila izvedba londonske verzije Njemačkog rekvijema Johannesa Brahmsa za sopran, bariton, zbor i klavir četveroručno op. 45. Solisti su Marija Kuhar Šoša - sopran, Krešimir Stražanac - bas bariton, Kyoko Yoshizawa - klavi i Istvan Matyas - klavir.